KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143023
nr 1614 3023
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), "Hemma med bruden II". Signerad. Olja på pannå, 33x25 cm, yttermått inklusive ram: 46x38 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:13:34
16/4 18:09:45
Bengt Pettersson
Läs mer om Bengt Pettersson